ArJurSum

Sağlıklı Atıştırmalıklar İçin Granola Tercih Edin


Hem sağlıklı hem de dengeli beslenmek için öğün yemeklerinin önemi son derece büyüktür. Ancak birçok araştırma ve otoriteye göre öğünler arasında en önemli öğün kahvaltıdır. Kahvaltının insanların mutlu olması üzerinde olumlu etkisi olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmış durumda. Bu sebeple sağlıklı beslenirken enerji deposu arjursum doğal granola tavsiye ediyoruz. Doğal granola fiyatlarına ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz. Arjursum doğal granola ile yeni güne hazırlarken bir taraftan da vücudunu yeterli ve dengeli bir şekilde beslemiş oluyor.
Gün içerisinde sabit olan üç öğünün haricinde insanlar birçok sebebe bağlı olarak çeşitli atıştırmalıklar da tüketiyor. Tüketilen bu atıştırmalıklar kimi zaman yemeğe fırsat bulamamak, ayaküstü bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissetmek veya keyif yaparken akşam çayın yanında bir şeyler yeme ihtiyacından ortaya çıkıyor. Bu ihtiyacınızı ve açlık hissinizi Arjursum sağlıklı tuzlu atıştırmaklık ve diyet atışmaklıklar ile sağlıklı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü her geçen gün iş yoğunluğu ve diğer alışkanlıklar insanları ayaküstü atıştırma yaparak beslenmeye zorluyor. Bu bağlamda birçok otorite tarafından doğal, besleyici ve sağlık açısından son derece faydalı olduğu kabul görmüş olan doğal granola ilk tercih olmalıdır. Peki, nedir bu doğal granola ve doğal granola fiyatları şimdi buna bakalım.


Granola Nedir? Nasıl Yapılır?


Hızla değişen modern dünyada dinç ve zinde kalabilmek isteyen birçok kimsenin atıştırmalık noktasında ilk tercihi olan granola birçok tahılın birleşmesinden meydana geliyor. Tahıllarla birlikte çeşitli kurutulmuş meyveler, kuru yemişler ve tohumlar da granolanın içeriğini oluşturuyor. İçeriğinde bu besinlere ek olarak özel olarak tatlandırmak ve belirli bir kıvam vermek için bal vb. doğal tatlandırıcılar kullanılmaktadır. Bu sayede ortaya son derece doğal, faydalı ve besleyici bir atıştırmalık çıkmaktadır.

Bu kapsamda Arjursum doğal gronola özenle üretilerek müşterilerimizin beğenesine sunulmaktadır. Bu çerçevede birçok kişi tarafından en sık tüketilen atıştırmalıklar arasında yer alan granola yukarıda sayılan besinler alınarak evde yapılabildiği gibi hazır bir şekilde satın alınarak da tüketilebilir. Özellikle günlük iş hayatında yoğunluktan mutfağa vakit ayıramayan birçok kimse bu doyurucu ve hızlı bir şekilde hazırlanabilen atıştırmalıkla besleniyor. Bu kişiler genel olarak hazır yada doğal granolaları tercih ederken mutfakta vakit geçirmeyi seven kişiler damak tatlarına uygun olarak kendileri ürünü hazırlayıp tüketebilirler.
Granola vitaminler açısından da son derece güçlü ve zengin bir atıştırmalık olarak öne çıkıyor. İçerisinde barındırdığı besinler sayesinde tam bir protein deposu olarak değerlendirilir. Bu sayede vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminlerin çoğunu tek başına karşılayabilme kapasitesine sahiptir. Bu durum bile bir atıştırmalığın ne derece faydalı olduğunu göstermektedir. 


Granola Nasıl Tüketilir?


Her ne kadar atıştırmalık olarak değerlendirilse de granola günlük öğünlerde, kahvaltıda ve özellikle öğün aralarında rahatlıkla tüketilebilir. Bu sayede klasik yağlı yemeklere sağlıklı bir alternatif sağlamış olur. Ayrıca granolayı oluşturan ürünleri tedarik ederek granola tarifi ile rahatlıkla bir granola hazırlayabilir ve günlük beslenmenizi bu şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca sayılan ürünlerin yanına damak tadınıza göre farklı ürünler ekleyerek daha doyurucu ve besleyici bir atıştırmalık elde edebilirsiniz.
Granolanın içeriğinde var olan ürünlerin tamamı protein bakımından zengin ürünler olarak öne çıkıyor. Bu ürünlere ilave olarak süt ve yoğurt gibi hayvansal gıdalar eklenerek hem farklı bir tarif hem de daha doyurucu bir atıştırmalık elde edebilirsiniz. Böylece özellikle sabit öğünlerin yerine ihtiyaç duyduğunuz anda doyurucu, besleyici ve enerji veren bir besin elde etmiş olursunuz.
Granola uygun ürünler ve tarifle yapıldığı taktirde diyet besini olarak da tercih edilebilir. İçeriğine eklenen kuru meyveler vücudun ihtiyaç duyacağı enerjiyi sağlarken vitamin açısından zengin besinlerin tüketilmesi vücuttaki yağların yakılmasına ve diyetin başarıyla sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu bağlamda fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kimse rahatlıkla granola tüketebilir. 


Granolanın Faydaları Nelerdir?


Hem mineral hem de vitaminler açısından vücudun gerek duyduğu besinleri içeren atıştırmalıkların başında gelen granola bu anlamda birçok faydayı da beraberinde getiriyor. Gelin şimdi hep beraber granolanın faydalarına tek tek bakalım.


•    Vücudun İhtiyaç Duyduğu Enerjiyi Sağlar


Granola içerdiği besinlerle gün içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi tek başına sağlama kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte günlük yaşamda herkesin şikâyet ettiği sürekli yorgunluk ve stresi azaltarak yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olur. Böylece gün boyu dinamik ve zinde bir şekilde hayatınızı devam ettirebilirsiniz.


•    Diyet Besini Olarak Tercih Edilebilir


Özellikle fazla kilolarından kurtulmak için diyetisyene gidenler için tavsiye edilen besinler arasında yer alır. İstenilen sıklık ve porsiyonda tüketildiğinde diyete yardımcı bir besin olan granola bu anlamda da ön plana çıkıyor. Ayrıca içerisinde bulunan besinler sayesinde uzun süreli tokluk sağlar. Bu ise insan vücudunun dengeli ve ölçülü beslenmesi için önem taşıyor.


•    Diğer Atıştırmalıkları Unutturur


Piyasada bulunan birçok atıştırmalık hem sağlığa zarar verdiği gibi ekonomik olarak da ciddi maliyete sebebiyet veriyor. Birçok sağlıklı ürünün bileşeninden oluşan granola ise uzun süreli tokluk hissiyle birlikte diğer zararlı atıştırmalıklara olan alışkanlığı da ortadan kaldırıyor. Böylece vücut daha sağlıklı beslenmeye başlıyor. 


•    Sindirim Sistemini Düzenler


Granola lif bakımından zengin bir besindir. Bu yüzden bağırsaktan başlayarak tüm sindirim sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Kabızlık gibi problemlerin çözülmesinde etkili olan ürün su ile birlikte tüketilmelidir. Böylece istenen sonuç daha çabuk alınabilir. Diğer taraftan protein, yağ ve karbonhidrat gibi besinleri ölçülü bir şekilde tüketmek granola sayesinde mümkün olmaktadır.


•    Vücut Bağışıklığı Üzerinde Olumlu Etkiye Sahiptir


Kırılgan vücut yapısına sahip olan birçok kimse için granola önemli bir savunma besinidir. Mevsim geçişlerinde, çeşitli salgın hastalıklarda ve stres ile yorgunluk zamanında granola tüketmek bütün bu olumsuzluklara karşı vücudun bağışıklığını artırmaya yardımcı olur. Bu sayede özellikle bu gibi problemlerde tıbbi destek veya ilaç tedavisi yerine doğal bir tedavi almış tercih edilmiş olur.


•    Beyin Sağlığı Üzerinde Etkilidir


Granola içeriğindeki besinlerle birçok probleme olumlu şekilde etki etmektedir. Bu bağlamda özellikle içerdiği antioksidan özelliği olan besinler sayesinde beyin fonksiyonlarının daha rahat çalışmasını sağlar. Ayrıca Alzheimer gibi beyin kaynaklı hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Yine özellikle gün içerisinde çokça yaşanılan konsantrasyon kaybını minimum düzeye indirir.


•    Cilt Üzerinde Olumlu Etkisi Vardır


Cilt üzerinde daha genç gözükme ve yaşlanmayı yavaşlatma gibi özellikleri de bulunan granola saç dökülmesine karşı da etkilidir. Bütün bu olumlu etkiler granolanın içerdiği besinlerin mineral ve vitaminler açısından zengin olmasıyla ilgilidir. Bu bağlamda dikkatli bir şekilde sürekli ve ölçülü olarak tüketilmeye devam edilen atıştırmalık bütün bu faydalarıyla birlikte önemli bir besin kaynağı olarak öne çıkıyor.
Bütün bunlarla birlikte granolanın bütün içeriğinin doğal besinlerden oluşması, katkı maddesi içermemesi ve doğal özellikte olması onu diğer besinlerden daha kıymetli hale getiriyor. Ancak her besin de olduğu gibi granolayı da ölçülü ve dengeli tüketmek gerekiyor. Fazla tüketilen bütün besinlerin vücuda zararı olduğu gibi atıştırmalıkların da aynı ölçüde problem yaratacağı unutulmamalıdır. Bu çerçevede granola hazırlarken besinlerin en doğalını en tazesini ve yararlılarını tercih etmek granoladan alınan verimi artıracaktır.

 

 

 


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır